Szybki rozwój naukowo – obecny rozwój techniczny, oprócz tego, że jest światowym dobrodziejstwem, doprowadza nas do wielu nienaturalnych warunków życia.
Jednym z sygnałów tego zjawiska jest mniej ruchu lub niejednokrotnie jego całkowity brak.
Żyjemy obecnie w ogromnym stresie, jemy niezdrowo (często na własne życzenie!), bardzo często obciążenie psychiczne „zajadamy” czy to słodyczami, czy też innymi „truciznami” jak np. fast food.

Ale nasz drogi czytelniku – odpowiedz sobie na pytanie czy rzeczywiście musi tak być?
Przecież za nadprogramowe kilogramy, nadwagę, wywołaną czynnikami nie-chorobowymi, na które nie mamy osobiście wpływu, odpowiadamy my sami!
Recepta na to jest bardzo prosta! Trzeba się po prostu uaktywnić, przy oczywistej zmianie sposobu odżywiania. No i najważniejszy jest ruch. A dlaczego proponujemy w tym zakresie nordic walking?

 • nie trzeba od razu maszerować w dużym tempie, żeby zobaczyć efekty w sylwetce,
 • idąc z kijkami automatycznie ma się „wspomagacz”,
 • niesamowicie poprawia się krążenie krwi w całym ciele!,
 • spacer z kijkami nie męczy tak jak np. jogging lub rower, dlatego łatwiej uprawiać tę dyscyplinę sportu – nawet wtedy, gdy ktoś boryka się z nadwagą,
 • odciąża się stawy (co ma ogromny wpływ u osób z nadwagą), wprowadza w ruch około 90% mięśni (przy prawidłowej technice),
 • wiesz, że już w ciągu jednej godziny spaceru nordic walking, uaktywnia się „pożeracz tłuszczu”, który pozwali Ci spalić od 300kcal, w zależności od tempa i dynamiki ruchów,
 • dzięki regularności aktywności poprawia się wydolność oddechowa oraz ogólna sprawność              fizyczna, koordynacja ruchowa, stabilizacja ciśnienia tętniczego krwi. Następuje wzmocnienie          mięśni oraz poprawa siły mięśniowej. 
  Przyznasz, że lista korzyści z uprawiania nordic walking jest niesamowita, prawda? 

  Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w naszych treningach, gdzie poznasz tajniki prawidłowej, bezpiecznej techniki marszu oraz dowiesz się, jak najlepiej pracować nad sylwetką!