Wiele osób, które chce rozpocząć przygodę z nordic walking czy chce doskonalić swoje umiejętności, pyta nas jakie modele kijków polecamy?
Bazując na naszym doświadczeniu, jak i także na bardzo dobrych opiniach uczestników naszych zajęć, wiemy, że dwa poniższe modele to najlepszy, możliwy wybór.

Pierwsza propozycja to kije o stałej długości, drugie regulowane, bardzo komfortowe w użytkowaniu

1. Fizan Race – to stała długość o:

80% carbonu (włókno węglowe),
średnica 16mm, długość 100-135cm, waga 150g dla dł. 115cm,
ostry grot. 

Kijki są zaawansowane technologicznie, są lekkie, a dodatkowo wyposażone w ostry grot, który niczym nóż wbija się w podłoże, redukując przy tym drgania kija przy uderzeniu. Rękojeść bardzo dobrze wyprofilowana, wykonana częściowo z korka i tworzywa. Rękawica zapewnia niesamowitą jakość wykonania. Każde przeszycie zrobione z doskonałą precyzją.
Kije Fizan charakteryzują się bardzo wygodnym systemem wpinania rękawic FR3 Strap System, który umożliwia szybkie wpięcie/wypięcie. 

2. Fizan Carbon Pro- kije regulowane:
2 segmenty o średnicy 16mm/14mm,
regulacja od 105-130 cm, waga: 190g,
ostry grot. 

Wbrew opiniom, które można znaleźć w sieci, regulowane kijki nie są złym wyborem, a przynajmniej nie w przypadku tego modelu.
Odcinek kija regulowany jest od góry, a przy tym innowacyjny, elastyczny zewnętrzny system blokowania, zapewnia stabilność i zapobiega składaniu się kijków podczas szybkiego, intensywnego marszu.
Osoby obawiające się kijków regulowanych mogą być spokojne – kije zachowują się podczas treningu bardzo dobrze, są stabilne, a drgania zredukowane, a rękawice – tak jak w modelu Fizan Race.

Gdy zastanawiasz się nad wyborem kijków dla siebie, z czystym sumieniem polecamy któryś z wyżej opisanych przez nas modeli.