Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

sekretariatwsnw@gmail.com

+48 783 819 087

Szybki rozwój naukowo- techniczny dzisiejszych czasów, oprócz tego, że jest światowym dobrodziejstwem, doprowadza nas do wielu nienaturalnych warunków życia.
Jednym z sygnałów tego zjawiska jest mniej ruchu lub niejednokrotnie jego całkowity brak. Żyjemy w ogromnym stresie, jemy niezdrowo ( bo też tak nam się funduje), bardzo często obciążenie psychiczne "zajadamy" czy słodyczami czy też innym okropnym sortem żywności, np. fast food.
Ale Kochani, odpowiedzmy sobie na pytanie czy rzeczywiście musi tak być? Przecież za nadprogramowe kilogramy, nadwagę, wywołaną czynnikami niechorobowymi, na które mamy osobiście wpływ- odpowiadamy MY SAMI!
Recepta na to jest bardzo prosta! Trzeba się po prostu uaktywnić ( przy oczywistej zmianie sposobu odżywiania).
Dlaczego proponujemy w tym zakresie nordic walking?
Zobacz: 
nie trzeba od razu maszerować w dużym tempie, żeby zobaczyć efekty w sylwetce,
idąc z kijkami automatycznie ma się "wspomagacz",
niesamowicie poprawia się krążenie krwi w całym ciele!,
"spacer z kijkami" nie męczy tak jak np. jogging lub rower, dlatego łatwiej go uprawiać       jeśli ktoś boryka się z nadwagą,
odciąża się stawy ( co ma ogromny wpływ u osób z nadwagą), wprowadza w ruch               około 90% mięśni ( przy prawidłowej technice), 
w ciągu juz jednej godziny nordic walking- pożeracz tłuszczu- pozwala spalić od                300kcal i więcej, w zależności od tempa i dynamiki ruchów,
dzięki regularności poprawia się wydolność oddechowa oraz ogólna sprawność                  fizyczna, koordynacja ruchowa, stabilizacja ciśnienia tętniczego krwi, wzmocnienie          mięśni oraz poprawa siły mięśniowej.
 
Nie da się ukryć, że zalet jest mnóstwo:).
 
Zapraszamy serdecznie do nas, gdzie będziemy poznawać tajniki prawidłowej, bezpiecznej techniki marszu oraz pracować nad sylwetką!

 

19 maja 2021

NADPROGRAMOWE KILOGRAMY- KIJKI W RUCH!

Wrocławskie Stowarzyszenie

Nordic Walking